Qeta

دلایل چیل شدن درخت خرما

تغذیه نا مناسب درخت و وجود کمبود برخی عناصر غذایی.

شكل وقامت درخت خرما نمایشگر استحکام و استواری، چشم انداز آن. موجد امید ومظهر …. هسته می گردد که در اصطلاح محلی به این نوع خرما ” چیل ” می گویند. این. اصطلاح به تمام …

آخرین اخبار کشاورزی و جامع ترین بانک مقالات, نصب پوشش روی خوشه های خرما در … دم خوشه در برخی ارقام ضمناً هیچ گونه علائمی روی برگ، تنه و تاج درختان آلوده مشاهده نمی … به دلیل گران بودن و یکبار مصرف بودن از نظر اقتصادی قابل توصیه نمی‌باشد.

اما عوامل مختلف ديگری مانند رقم، سن درختان خرما ، موقعيت درختان در باغ و زياد بودن. بيش از حد تعداد خوشه روی يك درخت نيز در شدت عارضه مؤثر است. شدت اين عارضه در …

. 12 … چندین برابر بخش هوایی آن رشد و توسعه یافته و ریشه های خود را در اعماق زمین گسترانده و به دلیل … سنتی کیفیت محصول کاهش یافته و بهداشتی بودن محصول تولیدی. نیز.

مردم مناطق مختلف کرمان نيز در مورد نخل و خرما اعتقاداتي دارند که آـگاهي از آنها. خالي از لطف نيست. ….. خراب شدن خرمايي که بارور نشده باشد. c§il budan چيل بودن. در بم).

به همین دلیل آن را تا حدّ انسان‌ معتبر‌ می‌دانند‌ و اصطلاحاتی که در مورد خرما به کار مـی‌برند هـمان … مردم مـناطق مختلف کرمان نیز در‌ مورد‌ نخل‌ و خرما اعتقاداتی دارند که آگاهی از آنها خالی از لطف نیست. ….. چیل بودن cÏil budan خراب شدن خرمایی که بارور نشده‌ باشد‌.

برچسب‌ها:, , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر