Qeta

فوک های خزر از گردشگری آشوراده آسیب می بینند

در آشوراده، تنها جزیره ایرانی دریای خزر قرار است در مساحتی حدود ۲۲ … طرح گردشگری آشوراده قلمرو زیستی فک خزری را در معرض آسیب‌های جدی … گفته می‌شود تعداد فک های دریای خزر در مقایسه با ۷۰ سال قبل تا ۱۰ درصد کاهش یافته است.

آشوراده تنها جزیره ایرانی در خزر که همواره در طول تاریخ دستخوش تاراج بشر … عملیات اجرایی طرح‌های محیط زیستی و گردشگری، فعالان محیط زیست و صاحب … آشوراده سال هاست که هویت طبیعی خود را دستخوش بی‌توجهی انسان می‌بیند، گله‌های فوک‌های خزری … به جای تلاش برای آسیب رسانی به آشوراده کمی هم به فکر احیا و …

آشوراده که تنها جزیرهٔ ایرانی دریای خزر است تا اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 با جمعیتی … آن به عنوان قطب گردشگری شمال کشور نام می برند را به تسخیر خود در می آورند. … وقتی طرح های فوق پشت سر هم به تصویب می رسیدند می شد این احساس را کرد که …. کنایه سریال «بانوی سردار» به آنها كه آينده را در رضایت غرب می بینند!

وی همچنین ظهر امروز در دیدار از مرکز درمانی تحقیقاتی فُک خزر واقع در … های منحصر به فرد، یکی از قطب های مهم گردشگری شمال کشور به شمار می رود.

طرح گردشگری آشوراده آخرین زیستگاه ساحلی فوک‌های خزری را تخریب می‌کند+ متن نامه … آسیب‌های محیط زیستی طرح مذکور بدین وسیله مرکز حفاظت فوک خزری … گونه فوک خزری (phoca Caspica) تنها پستاندار دریاچه خزر قرار داشته …

ديگري پساب هاي آلوده به سموم و كودهاي شيميايي مزارعش را روانه تالاب مي كند. … به منطقه ميانكاله مراجعه مي كند و درخواست ورود ابزار مربوطه جهت انجام منظور فوق الذكر …. و به اين ترتيب همه حيوانات كه بر چرخه غذايي مشتركي مربوط هستند آسيب مي بينند. … هزار هكتار آن شبه جزيره ميانكاله و آشوراده است و ۴۰ هزار هكتار ديگر خليج گرگان است.

در واقع صنعت گردشگري را می توان بزرگ ترین صنعت خدماتي جهان به شمار آورد … پشتوانه های زیست محیطی می تواند برای آینده این منطقه جغرافیایی آسیب رسان باشد. … دریای خزر، مدت هاست در کانون توجه قرار دارد؛ ولی در اجرای طرح گردشگری آن، همچنان …. صورتجلسـه مجمـع عمومـی فـوق العـاده مورخ١3٩7/٠١/٢١تصمیمـات ذیل.

قـدر نمی بینند. ….. می شـود؛ اما کشـتی کریسـتال چینی پس از آسـیب مختصـری دقایقی بعـد، محل سـانحه را به مقصد …… پرونـده ي پیـش رو را کـه به اجرایی شـدن طرح گردشـگری شـبه جزیره ي آشـوراده …. محیط زيسـت جزيـره و نسـل فـوک خـزر در معـرض.

انتقاد مخالفان باال گرفتطرح گردشگری آشوراده در ایستگاه محیط زیست/ … دردی که مادر آسیب های جامعه است خشونت علیه زنان زخم پنهان اجتماع/ …. گروه هــای فــوق به عنــوان گروه هــای پرخطــر بایــد ایــن …… نزدیکی هــای ســقف چرخــی می زنــد همین کــه می بینــد ….. شــمال« یــا »کیــش خــزر« بــرای طــرح آشــوراده اســتفاده.

آشوراده را پایگاه ملی و بین المللی مطالعات زیست محیطی کنید محیط زیست …. که امکان انتقال آب دریای خزر به دلیل آسیب های احتمالی زیست محیطی مورد تائید این سازمان نیست . … گردشگری پایدار سواحل دریای خزر با محوریت بررسی قابلیت ها و مشکلات مربوط به ….. آلودگی خزر با بررسی لاشه فوک های خزری کنترل می شود محیط زیست.

عده ای قصد داشتند تا طی سال های گذشته طرح گردشگری آشوراده را … در این منطقه، فوک خزری زندگی می کند و اگر بخواهیم این منطقه را به طور کامل … در نظر گرفته شوند تا آسیبی به هیچ کدام وارد نشود و چرخ های اقتصاد کشور با … متاسفانه آن ها محیط زیست و منابع طبیعی را مانند قلکی می بینند که برایشان درآمدزایی دارد.

مشخص نیست کدام مسئول در سازمان جنگلها با طرح آشوراده موافقت کرده که … و حتی به سرمایه‌گذارانی که با اجرای غیرقانونی این طرح خسارت می‌بینند هم مدیون خواهند شد. … طرح گردشگری جزیره آشوراده، اعتراضات مخالفان این طرح دوباره اوج گرفته. … دریای خزر متصل کرده و از سوی دیگر از معدود زیستگاه‌های فوک خزری، ماهیان …

خانم ابتکار در جمع خبرنگاران مدعی شد، گردشگری فقط در یک دهم آشوراده و در زون تفرج … اخیرا به استان گلستان داشتند، فوک خزری و خاویار را سمبل‌های دریای خزر دانست … که: مردم این استان و منطقه می‌شنوند یا می‌بینند که هر جا که توریستی شد … با آسیب های اجتماعی و آسیب‌هایی که در بحث پوشش و فرهنگ بر بدنه جامعه …

وی با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های استان در بخش های کشاورزی و گردشگری، … ها و سخنانی که در خصوص طرح گردشگری آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر بیان می شود، …. بر بازدید میدانی از جزیره آشوراده و پناهگاه حیات وحش میانکاله از مرکز بازدرمانی فک ….. داشت چرا که اگر روستائیان به شهرها مهاجرت کنند تولید کشور آسیب می بیند.

ایمان هادی ، با اشاره به اینکه گردشگری آشوراده یک موضوع سابقه‌دار است و حداقل از … در آشوراده طبق زون‌بندی سال 90 صورت گیرد؛ منطقه آسیب می‌بیند.

“شما عزیزان را دعوت می کنیم به شرکت در کمپین خرید وان برای فوک های خزری” این کمپین … گزارش #روزنامه_ابتکار از پرونده های پروژه های گردشگری #آشوراده در ….. ویلاسازی های بی رویه در نوار جنوبی ساحل دریای خزر نیز که به تخریب زیستگاه این گونه …… حدود ۶۶ درصد از اقیانوس ها به وسیله فعالیت های انسانی آسیب می بینند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر