Qeta

چرا درمان روانشناختی طولانی و زمان بر است؟

در این نوشته درباره‌ی این گفته‌ام که چرا روانکاوی فرایندی طولانی مدت … بنیانگذاری رویکردی همت گمارد که زمان کوتاه‌تری را صرف درمان مراجعان … ساختن یک اُبژه‌ی جدید در روانی که مثلاً سی سال با ابژه‌های اولیه و قدیمی زندگی کرده است، …

این بار می‌خوام درباره‌ی بیماری‌های روانی صحبات کنم. اما این سخنرانی باید فنی باشه، بنابراین درباره‌ی درمان با الکتروشوک سخن خواهم گفت. …. ساعت ۱۲ یا یک بعدازظهر برنامه‌ریزی می‌کردم، چون نمی‌تونستم …

اماگاهی اوقات، مشخص نيست که چرا احساس افسردگی می ‌كنيم. …. روان درمانی، اصولاً كار زمان بری است جلسات معمولاً حدود يك ساعت طول می ‌كشد و شما نياز به 5 تا 30 جلسه …

How to become a psychiatrist · Why choose psychiatry? ….. رفتار درمانی شناختی” (CBT) در چه مواردی کمک کننده است؟ … CBT به فرد کمک کرده تا درک بهتری از مسائلی که موجب تولید عدم تعادل روانی در اوگردیده اند پیدا نماید. …. آرامبخش و ضد اضطراب را نباید برای مدت زمان طولانی ا ستفاده کرد چون این دسته از داروها اعتیاد آور هستد.

امروزه افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روانی در جهان محسوب می شود. … افسردگی شدید (حاد): داشتن علائم افسردگی در بیشتر زمان روز به مدت حداقل دو هفته …. به طور کلی افسردگی بیماری جدی اما کاملا قابل کنترل و درمان است . … عوارض بلند مدت کتامین هنوز یافت نشده اند؛ چرا که محققین هنوز تحقیقات بلند مدت خود را آغاز نکرده اند.

رفتاری یا CBT) Cognitive Behavior Therapy) از شهرتی فزاینده …. برای توضیح اینکه چرا شخص به‌جای اثبات فرضیه به عدم اثبات آن می‌پردازد، را … آن است که می‌توان چگونگی تأثیرگذاری یک وضعیت در افراد را طی مدت زمان طولانی …

رفتاری سنتی(CBT) که تقریبا در تلاش است تا به مردم … و تعهد (اکت)، هدف درمان‌گر بالابردن انعطاف‌پذيري روان‌شناختي مراجعین است. … این افراد به جاي اينکه با زمان حال ارتباط برقرار کند، اسير نشخوار ذهني(گذشته) و … در طولانی مدت چقدر موفق بوده‌اید که دیگر این افکار و احساس‌های ناخوشایند را تجربه نکنید؟

شما ممکن است یا دچار یک روان پریشی گذارا و یا روان پریشی موسوم به روان پریشی واکنشی، و یا اینکه دچار بیماری روانی مانند برای نمونه اسکیزوفرنی شوید. اکثریت آنانی که دچار روان پریشی میشوند با گذشت زمان بطور کامل یا تا حدودی بهبود مییابند. … هنوز کاملا روشن نیست که چرا کسی دچار روان پریشی میشود، اما میتواند یک آسیب …

اشنایی با بیماری های اعصاب و روان و مشکل روانی، 3 تصور رایج غلط … حتی مفهوم نابهنجاری در یک جامعه خاص نیز در طول زمان ممکن است تغییر کند.

استرس به عوامل محیطی روزمره‌ای گفته می‌شود که فشار روانی زیادی را به … اولین قدم برای درمان استرس در کمتر از یک ساعت شناخت عواملی است كه …. چرا که استفاده طولانی مدت از داروهای آرام بخش منجر به وابستگی جسمانی در فرد خواهد شد.

درمان اختلالات جنسی یکی از حوزه های مهم در روانشناسی است چرا که اختلالات جنسی … درمانی به منظور افزایش کنترل بر تکانه‌های جنسی و روان درمانی‌های طولانی مدت است.

درست است، این افراد از یک بیماری روانی به نام اختلالات دو قطبی رنج …. است که بیمار درمان تجویز شده را فارغ از هر پیشرفتی در حال خود تا زمان مشخص شده ادامه دهد. … می‌یابد؛ در مواردی هم که بیماری مجددا عود کند درمان طولانی مدت خواهد بود.

بیشتر بخوانید؛ چرا تنهایی برای افراد خطرناک است؟ … احساس تنهایی می‌تواند اثر منفی چشمگیری بر سلامت روانی انسان داشته … بیماری قلبی، سکته مغزی، و آنوریسم تنها برخی از شرایطی هستند که در صورت عدم درمان پرفشاری خون شکل می‌گیرند. … آیا جزء آن دسته افرادی هستید که ساعت تنهایی برایشان اهمیت دارد؟

اگر چه روشهای درمانی روانشناختی چون شناخت درمانی و رفتار درمانی و همچنین دارو درمانی … استرس به معنى نیرو است و هر محركى كه در انسان ایجاد تنش كند، استرس زا یا عامل … و یا اینکه دستگاه عصبی بدن نتواند برای مدتی طولانی همچنان بسیج باقی بماند. … معده، تهوع و اسهال در طول زمان استرس می‌تواند روی شما این تاثیرات را داشته باشد.

درمان عصبانیت و علت خشم و عصبانیت چیست و نشانه های عصبانیت و انواع خشم و عصبانیت و … که طولانی است و ممکن است بر سیستم ایمنی بدن تاثیر بگذارد و باعث برخی از اختلالات روحی میشود. … ناشی از مشکلات زندگی است و مقابله با آن برای یک فرد بسیار زمان می برد و سخت است. …. چرا با صدای غذا خوردن دیگران عصبی می شوم؟

متخصصین، مشاورین روانپزشکی و روانشناسی و پزشکان کلینیک ترک اعتیاد … در تریاک، پس از ورود به بدن شخص مصرف کننده، حدود ۲۴ الی ۴۸ ساعت در بدن شخص باقی … درمان نگهدارنده یا متادون درمانی، یکی از روش های غیر اصولی ترک تریاک است که … توان‌بخشی و درمان اعتیاد یک فرآیند چند وجهی، چند مرحله‌ای و طولانی مدت می‌باشد.

در آینده شاید دیگر شاهد دیدگاه منفی به بیمارانی که از اختلالات روانی رنج می‌برند … در ادامه قصد داریم شما را با برخی از افراد مشهور و نابغه در زمان خود و حتی در این دوران … او دچار بیماری توهم بود و در روایات آمده است که گوش خود را برید (تاریخ اثبات … همسرش نیز پس از مرگ آبراهام دچار افسردگی و برای درمان بستری شد.

دقیقه. روانشناسی … کرده‌ایم، اما چرا؟ راه جلوگیری از افسردگی و ناراحتی و درمان آنها چیست؟ … یکی از عوارض استرس طولانی در کودکی این است که انعطاف‌پذیری و توانایی ارتباطی مغز را کاهش می‌دهد.

آیا ممکن است درمان بعد از گذشت مدت زمان طولانی حتی مضر باشد؟ … فرستنده سوال از درمان خود راضی است، اما نگران است چرا که به عقیده دوستانش ممکن است یکی از … ارشد و به بالا در رشته های روان‌شناسی یا مشاوره یا برد تخصصی روانپزشکی) دارد؟ ب.

حمله وحشت‌زدگی یا اختلال وحشت‌زدگی (پانیک)، عبارت است از وقوع … طبق دستورالعمل تشخیصی و آماری اختلالات روانی، بیرون‌هراسی، اضطراب از موقعیت‌هایی است که در آنها … امّا اولاً چرا افراد، حملات پانیک غیرمنتظره را تجربه می‌کنند و چه چیز … خود مضطرب می‌شود و نگران است که مبادا منجر به وحشت شود، در این زمان، …

درمان اختلال نعوظ مردان به روش هاب مختلفی امکان پذیر است که به چند روش موثر … مشکلات نعوظ، روانی است ولی امروزه جامعه پزشکی ، داروها، انتخاب شیوه زندگی و … به نعوظ نرسیدید به معنای ناتوانی نیست فقط به زمان بیشتری نیاز دارید. … از بین می برد زیرا الکل سرکوب کننده سیستم عصبی است و در طولانی مدت می …

ابن مطلب درمورد تاریخچه افسردگی علتها و روش های درمان افسردگی … ادبیات آن زمان اشاره به این موضوع داشت که علت بیماری روانی، ارواح یا شیاطین هستند. ….. روش‌های غیردارویی برای درمان افسردگی · چرا شبکه‌های اجتماعی ما را افسرده‌تر می‌کنند؟ ….. اندوه حل نشده اندوهی است که به تعویق افتاده است و تا مدت زمان طولانی پس …

پرخواب کسی است که عموما بیش از ۹ یا ۱۰ ساعت می‌خوابد. …. آنها می‌گویند در دنیای مدرن نمونه‌هایی یافته‌اند که مردمان شکارچی فقط یک خواب طولانی دارند.

اختلال شخصیت چیست و چرا باید مقاله ای با این عنوان به نگارش درآید تا … روانی فاقد تاریخ شروع و علت خاصی هستند و در حال حاضر، درمانی قطعی برای آن ها وجود ندارد. … ایجاد کننده اختلال شخصیت در دوران کودکی یک فرد نایل آمده است، باید …. یک درمان موثر در مورد افراد دچار اختلالات شخصیت، نیاز به مدت زمانی طولانی …

اختلال پانیک (Panic disorder) یا اختلال هراس، یک بیماری جدی است که بدون … با گذشت زمان یک فرد مبتلا به اختلال هراس بر اثر حملات این بیماری و … افراد مبتلا به اختلال هراس، به صورت مکرر و به مدت طولانی دچار ترس می شوند. … چرا حمله پانیک موجب تنگی نفس می‌شود؟ … راه درمان طبیعی برای افسردگی پس از زایمان.

به لحاظ ساختار روانشناختی ، زنانی که ارتباط کلامی و عاطفی آنها قوی تر است، شاید … قهر همسرانی که موجب ایجاد فاصله عاطفی بین آنها شده و به مرور زمان با طولانی شدن آن … که قهر کردن جز عاداتش شده است بلافاصله عذرخواهی مکرر وی را نپذیرید چرا که او …

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر